Історія закладу освіти

Село Новофедорівка – типове село південної частини України. З характерним плануванням вулиць, оточуючими степовими ландшафтами, простим та щирим населенням. Воно мало чим відрізняється від інших тисяч селищ на карті України. Але, мабуть, ніде немає такого чистого та прозорого повітря , як у нас. Воно ледь-ледь пахне морем, яке не так далеко від села. Це повітря, неначе цілющий бальзам робить людей добрими та гостинними. Мабуть ніде в Україні не має такої родючої та доброї землі, як в Новофедорівці. Саме тут виростають найсмачніші томати, картопля, кавуни та дині. Саме ця земля колоситься золотою пшеницею та сонечками – соняшниками. Село невипадково з’явилося в цьому місці на карті України. В далекому 1921 році сюди приїхали перші поселенці , щоб обробляти цілинні степові землі. І з того часу село почало рости та розвиватись. Новофедорівка пережила складі часи Голодомору, Великої Вітчизняної війни. Пам’ятає часи радянської влади, коли тут існував радгосп „Сонячний”. Мабуть ніде більше в колишньому Радянському Союзі не було такої назви колективних господарств, як у нашого села. І дійсно, чого – чого, а сонця тут вистачає і для городини, і для людини.

Село моє – натхнення джерело,

Думок мереживо до тебе.

На крилах ластівки піднять

Я хочу пісню цю до неба!

Нехай почує увесь світ,

Що ти живеш, що ти зціляєш,

Красу купаєш у степу,

І душі спраглі напуваєш.

В піснях пташиних височиш,

Світанки в росах зустрічаєш.

В деревах птахам гнізда в’єш

І землю в оксамит вдягаєш.

Пташиним співом навесні

Гостинно й гречно всіх стрічаєш.

Із чорнобривців рушники

До ніг ти щиро простеляєш.

Полину присмак із степів

Весняний вітер наганяє.

Село моє, душі приспів!

Хай Бог тебе благословляє!

Село розташоване в Голопристанському районі Херсонської області за 103 км від обласного центру та 54 км від районного центру. Відстань до столиці нашої держави автомобільним шляхами складає 644 кілометри. Площа села становить 2,14 км 2 . На території села проживає близько 1000 осіб. Середня густота населення складає 455 чол/км 2 . поштовий індекс села -75652. Географічні координати - :

46° 10' північної широти, 32° 19' східної довготи. Висота над рівнем моря – 4 метри. Телефонний код села – 05539.

Село має достатньо розвинуту соціальну інфраструктуру. Є сільський будинок культури, хоча і 1958 року заснування, але оновлений та гарний. Діє фельдшерсько – акушерський пункт, прекрасний дитячий садок „Теремок”. Але , звичайно , душею та серцем села є школа. Невипадково, коли у 1974 році її будували, місце було вибрано саме в центрі села. І як би ти не йшов до сільської ради, або до крамниці, ти завжди будеш йти повз школу. Саме школа була та залишається на селі осередком добра, душевності та любові.

/Files/images/IMG_20181010_140407.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi