• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільний євроклуб "TAVR"

Шкільний євроклуб "TAVR"

/Files/images/logo-euroclub.jpgШкільний євроклуб "TAVR" був організований на прикінці 2011-2012 навчального року. Основна мета створення та діяльності - поширення знань учнів про Європу, Європейський Союз. І розпочав роботу клуб не з засідань у класі, а з вивчення Європи на "місці". Першим заходом в рамках діяльності клубу була участь у програмі "Європа на колесах"

Європа на колесах

/Files/images/IMG_3164.JPG Не знаю як в кого, а в мене особисто подорожі завжди викликають жвавий інтерес, захоплення, бажання довідатись якомога більше про незвідані досі країни, міста, їхні традиції, національний колорит, культурні особливості, мистецькі надбання, які є гордістю усього людства. Тому коли виникла можливість долучитися до проекту «Європа на колесах» НГО «Європейський вибір», ми не вагалися ні хвилини. Що це за проект? Він стартував в Україні у грудні 2011 року як проект «Культурно-освітніх візитів в Європу». Потім трансформувався в інформаційно-освітній - в рамках програми «Східне партнерство. Контакти між людьми» з перспективою подальшої трасформації в Міжнародний проект для молоді країн Східного партнерства.
/Files/images/Фото 1568.jpg
Але що вартує теорія без практики? Тому одним з найважливіших напрямків роботи проекту «Європа на колесах» стали короткі подорожі Європою учнів та студентів – тих, кому розбудовувати нашу молоду державу.
Вже було організовано 6 таких турів, в яких взяло участь близько 300 учнів та студентів Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Житомирської областей та міста Севастополя. І на початку червня 48 учнів, студентів, батьків Голопристанського району в рамках діяльності євроклубу «TAVR» Новофедорівської ЗОШ відвідали 5 європейських держав.
Мета проекту – проведення Євроінтеграційних шкіл-факультативів під час екскурсійних автобусних турів у форматі «Європа. Один день – одне місто». Для реалізації проекту було вибрано саме такий формат і саме та туристична фірма, яка розділяє європейську інтеграцію і розробила для цього проекту спеціальну економ–програму. Автобусні тури «Один день – одне місто» належать, мабуть, до найбільш оптимального виду молодіжного туризму. Це не детальне вивчення міст. Це оглядові екскурсії, аби студент, учень чи інший по-європейськи налаштований громадянин України зміг отримати загальне враження від країни (споглядання міста, природи, культури, доріг, національного колориту,місцевих звичаїв) аби в подальшому приїхати в країну, яка сподобалась ще раз.
Отже, учні Новофедорівської, Бехтерської, Круглоозерської, Новозбурівської ЗОШ № 1, Голопристанської гімназії з головою поринули в цікаву та насичену мандрівку. Розпочалась програма з європейського міста Львів. Центральна його частина внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Учні відвідали Собор Святого Юра, площу Ринок, побували в Аптеці-музеї, не лише насолодилися чарівними ароматами у Львівській шоколадній майстерні, а й мали змогу покуштувати надзвичайно смачні цукерки, виготовлені майстрами своєї справи буквально на очах у відвідувачів. До речі, щось подібне ми потім бачили у Відні – стародавня кондитерська-кафе, де полюбляла ласувати солодощами знаменита імператриця Елізабет, або як її ще називали Сісі. Львів залишив гарні враження та почуття гордості за свою державу – таку багату на історичну та культурні спадщину. Вразила привітність та щирість львів’ян. Тим паче, що місто було налаштоване на прийняття гостей Євро – 2012.
/Files/images/DSC07542.jpg Гарний початок – це половина усієї справи. Тому перетин українсько-словацького кордону посеред ночі наблизив нас до мрії мандрівки Європою. Перше вражання про неї учні отримали на стоянці у Словаччині. Це і смачна кава, і досить незвична ціна у євро за відвідування туалету, і мабуть головне враження від перших закордонних європейців, що трапились на нашому шляху .Це звичайні привітні люди, так схожі на нас! Скажу одразу – не існувало мовного бар’єру. У будь-якій державі в магазині, на стоянці, в музеях намагалися зрозуміти як українську так і російську мови. Хоча деякі діти ніяковіли при спробі спілкування з європейцями, і зробили для себе висновок – треба вчити іноземні мови!
Відень нас зустрів сильною зливою і не по-літньому холодною погодою. Але потоки води, що лилися з неба, не змогли змити того враження, що залишило по собі місто. Помпезна архітектура, розкіш королівських палаців, абсолютна чистота вулиць, парків, скверів, дбайливо підкошена трава та яскраві квіти довкола – все це Відень. Відвідавши Скарбницю Віденської корони, учні змогли доторкнутися до історії Австро – Угорщини, про яку так часто чули на уроках в школі. Але, мабуть, найбільше враження учні отримали від відвідування кафе. Перший раз витрачати євро досить страшно. Особливо, коли починаєш перераховувати ціну на гривні. Але , смачно пообідавши, скуштувавши віденської кави з вершками та морозивом – візитівки Відня «Кайзер-меланж» та їхнього національного струделя, вже цього не помічаєш.
Переїзд до Чехії минув досить швидко. Перед нашими очима поважно пропливали гори Татри, так схожі на наші Карпати. І ось ми в Празі. На даль, і це місто зустріло досить не літньою погодою. Саме тут знадобились всі теплі речі, які взяли з собою. Але холод зовсім не заважав насолоджуватись красою європейської столиці. Як називають її самі містяни, Злата Прага. Величні костели, Карлів міст , де усі загадують бажання біля пам’ятника чеському святому Яну Непомуцькому, годинник Орлой, біля якого туристи з усіх країн дивуються його передзвонам… Усе це залишиться в пам’яті надовго. Прага вразила величезною кількістю туристів, навіть складно бувало пройти через вузенькі, стародавні вулички, бруківка яких ще пам’ятає цокіт королівських карет.
Четвертий день нашої великої мандрівки – ПАРИЖ. Дівчата поодягали свої найкращі наряди. Бо й справді, у столиці світової моди все має бути особливим. Втоми не відчуває ніхто. І мав рацію Ернест Хемінгуей, коли говорив, що це місто, яке назавжди залишається з тобою! Автобусна екскурсія містом. Ось Латинський квартал, Сорбонна, ось Нотрдам- де- Парі, ось Лувр, Дім Інвалідів, Єлисейські Поля (хоча насправді ніякого поля там немає), Сена. Вигуки захоплення пролунали, коли учасники проекту вперше побачили Ейфелеву вежу. Вона була збудована у 1889 році до Всесвітньої виставки, яка того року відбувалася в Парижі в честь 100-річчя французької революції. Її висота 318,7 метра, вага – 10000 тонн, кількість металевих збірних конструкцій – 15 тисяч. А кількість зварних закльопок, використаних при спорудженні вежі – 2,5 мільйона. .Вежа спроектована так, що тиск, який діє на землю, складає 4 кілограми на квадратний сантиметр. Це дорівнює тиску людини, яка сидить на кріслі. Рух верху найвищої споруди Парижа при найсильнішому вітрі становить лише 12 сантиметрів. І ще цікаві факти. Вежа має три оглядові майданчики на рівні 57, 115 і 274 метри над землею. Кожних 7 років проводиться косметичний ремонт вежі, на що йде 60 тонн фарби трьох відтінків. Одночасно у цьому чи не найбільш відвідуваному творінні позаминулої епохи (6,5 мільйона відвідувачів в рік) може перебувати 10400 відвідувачів. В ясну погоду радіус огляду з верхнього оглядового майданчика становить до 70 кілометрів!
/Files/images/Фото 1158.jpg Мушу сказати, нам дуже пощастило, бо вся наша велелюдна група мала можливість спостерігати світлове вечірнє шоу на вежі з площі Трокадеро – місця, де можна сфотографувати вежу на долоні чи спертися на неї рукою. А поруч з вежею чи чуєшся малесенькою комашкою…
Маючи вільний час, усі ми разом відвідали світову мистецьку скарбницю – Лувр. Немаловажно, що вхідні квитки для учнів і студентів (при наявності студентського квитка) безкоштовні. Таким чином Франція заохочує молодь відвідувати музеї, вивчати свою історію, прилучає її до високого мистецтва. До речі, у більшості музеїв Європи діє подібна система.
/Files/images/DSC07090.jpgПисати про Лувр - марна трата часу, його треба побачити на власні очі, вдихнути його повітря та оцінити власним поглядом все те безцінне зібрання творів мистецтва, що знаходиться в колекції музею. Звичайно, ні за день, ні за два цього зробити неможливо. Уявіть собі триповерхову споруду, де на площі 60,6 тисячах квадратних метрах виставлено 35 тисяч предметів з шостого тисячоліття до нашої ери аж до 1848 року. Коли вперше бачиш Джоконду Леонарда да Вінчі, виникає враження нереальності, адже ти скільки чув про неї, читав, вчив про неї в школі. І ось вона, справжня, загадково посміхається тобі. Вражають своєю довершеністю скульптури Венери Мілоської, Ніки Самофракійської. А коли стоїш біля Афродіти, розумієш, що талант майстра, який із звичайної глиби мармуру зміг створити такий шедевр, буде жити багато віків. Так не хотілося залишати Лувр, але пізній час і бажання виконати програму-максимум в Парижі заставили нас рухатися далі.
Наступний день нашої мандрівки вимагав від дітей зосередження всіх внутрішніх резервів – адже це день відвідування Діснейленду! І дійсно, не вистачило сил, щоб обійти весь цей парк за день. Це місце, де навіть дорослий почуває себе дитиною та згадує свої улюблені казки. Неможливо описати захоплення, яке викликає цей парк розваг. І хоча примхливий атлантико – континентальний клімат вносив свої корективи – то злива, то спека, які змінювали декілька разів один одного за день , ніщо не могло перешкодити насолодитись цією казкою. Звичайно, до відвідування деяких атракціонів треба було бути готовим і морально, і фізично. Але наші юнаки та юнки достойно витримали це випробування – відвідувавши найбільш популярні та екстремальні атракціони по декілька разів! Вразило те, як батьки з різних держав , що відвідували парк разом з дітьми, захоплено і по –дитячому зустрічали героїв Дісней – параду.
Так не хотілося залишати Діснейленд! Навіть 10 годин цієї насолоди промайнули непомітно.
І все ж програма є для того, щоб її виконувати. Попереду чекав Дрезден – місто однієї картини. Хоча я зовсім не згоден з такою думкою. Прекрасна архітектура, Дрезденська опера Земпера, королівський Цвінгер, історичний центр, музеї Зброї та Порцеляни, зоопарк, це місто Німеччини, яке є Меккою для туристів з усього світу. Але, звичайно, бути в Дрездені і не відвідати Галерею Старовинних майстрів – нонсенс. І ось ми біля картини Сікстинська Мадонна Рафаеля. Вразили розміри полотна та реальність зображених героїв на ній. Дивлячись на Богоматір, розумієш всю величність та унікальність цієї роботи. А чого вартує робота «Шоколадниця»! Безліч безцінних , старовинних експонатів картинної галереї залишили незабутнє враження.
/Files/images/SAM_0850.JPG Останнім містом, яке чекало на нас у цій мандрівці, була столиця Словаччини – Братислава. Звичайно, порівняно з Віднем чи Прагою, вона виглядає не так помпезно, але досить затишно та привітно. Адже це молода столиця молодої держави. Словаччина виникла на політичній карті світу лише у 90-х роках минулого століття. І одразу заявила про себе як повноправний член Євросоюзу, Шенгензони, член ЄЕС. А трохи більше двох років держава отримала нову валюту – готівкові євро. Відвідавши Братиславський Град, насолодившись краєвидом русла Дунай - ось там Австрія, там Угорщина, розумієш, як все тісно переплелось в Європі – і культура, і мова, і історія, і люди. Дійсно, Європейський Союз – це одна велика родина .
Особлива вдячність пані Ірині Сеньків, представнику Львівського туроператора «Тур-Ретур». Вона мужньо, разом з усією групою, йшла під зливою по Відню, була нянькою для всіх учнів, слідкувала , щоб ніхто не загубився, вирішувала всі проблемні та складні питання. Вразила терплячість та професіоналізм водіїв Володимира та Миколи. Адже це дуже складна штука - керувати двоповерховим транспортом , особливо у великих європейських містах .
/Files/images/IMG_2867.JPG Екскурсійний тур був підкріплений цікавою інформаційно – просвітницькою програмою , яку підготувала громадська організація «Європейський вибір», організатор і координатор проекту «Європа на колесах» Олег Животовський. Це і додаткова інформація про країни перебування, про особливості Єврозони, а також про механізми діяльності Зони Шенгенської угоди. В рамках проекту проходив тиждень європейського кіно.
Поїздку в межах євротуру слід розглядати як пригоду. Коротку, неповторну, незабутню, яскраву .
Щодо проекту. Його особливістю є – за максимально короткий проміжок часу отримати максимальний об’єм інформації про Європейський Союз, про європейців, їхню культуру, архітектуру, транспорт, особливості поведінки в громадських місцях, музеях. І повірте, для першого знайомства цього більш ніж достатньо!
Перші 7 місяців проекту «Європа на колесах» свідчать про його своєчасність та необхідність. Про живий інтерес української молоді до європейської культури. Ми раді, що 95 % учасників нашого проекту вперше отримують свій закордонний паспорт або проїзний документ та вперше виїжджають за межі України, а інколи , і за межі своєї області.
Програма вдосконалюється від туру до туру. Незмінними в цьому році залишаються подорожі до Австрії, Словаччини, Чехії, Німеччини, Франції. Розробляється програма Мегатуру по семи країнами Європейського Союзу. Планується завершення року Всеукраїнською Конференцією за участю представників Євроклубів з числа учасників проекту. На конференції будуть озвучені найкращі есе та мультимедійні презентації.
/Files/images/IMG_2882.JPGТому робота після повернення додому триває. Зараз проходить конкурс на кращі фото за категоріями – обличчя Європи, архітектура Європи, місце Європи. Учасники пишуть есе на тему «Як я відкрив для себе Європу». Кращі роботи будуть відмічені сертифікатами та автори цих робіт матимуть нагоду взяти участь у наступному турі , що охопить Італію, Угорщину, Австрію, Словаччину. Вся інформація про діяльність Євроклубу «TAVR», про правила участі в конкурсах та у наступних турах , висвітлена на інтернет – сторінках за адресами : http://vk.com/id176109331, http://geo-klass.at.ua/.
Звичайно, найбільше задоволення та насолоду від поїздки, отримали ті, хто був налаштований на відкриття нового для себе, хто мав таку мотивацію ще з дому. Більшість з них з нетерпінням чекають того часу, щоб знову відправитись до Європейських країн назустріч новим Знанням, Враженням, незабутньому відчуттю Свободи, Толерантності, Демократії.
І хотілося б закінчити словами пані Ірини, яка сказала – Я бажаю вам бачити Європу очима туриста, мешканця її, але ніяк не очима заробітчанина.
Андрій Козаченко,
Директор Новофедорівської ЗОШ, керівник євро клубу «TAVR», представник НГО «Європейський вибір» у Херсонській області
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • Jampaiff

    2016-12-29 19:42:08

    My Cat Ate An Amoxicillin 500 Inderalici 40 Difference Entre Viagra Et Levitra [url=http://med84.com]generic viagra[/url] Cialis 10mg Rezeptfrei Bestellen Sumatriptan Nexium Discount Offer Best Buy Fedex Shipping Bentyl Anticholinergic Como Conseguir Citotec En Usa Levitra 5 Mg [url=http://buyoxys.com]levitra for sale online[/url] Best Price For Viagra 100mg Cialis Gр с–рўв˜nstig Kaufen [url=http://euhomme.com]cialis online pharmacy[/url] Keflex Antibotic Sinus Infection Isotretinoin Buy Online Uk Amoxil For Cats With Upper Respitory Amoxicillin Children'S Dosage [url=http://drugsir...